X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

SMS Pazarlama

AnasayfaSMS Pazarlama

Yeni Gelir Yaratmak İçin SMS Pazarlama Nasıl Kullanılır

İşletmeniz için yeni gelir elde etmenin bir yolunu bulmak, hayal ettiğiniz kadar zor olmak zorunda değildir.Başarılı bir SMS pazarlama kampanyası, potansiyel müşterilerinize ulaşmak ve mevcut müşterilerinizle etkileşime geçmek için kolay ve ucuz bir yol olabilir.

SMS pazarlama ile ilgili en iyi şey, dağınıklığı azaltabilmesi ve diğer pazarlama tekniklerinin eşleşemeyeceği şekilde insanların dikkatini çekebilmesidir.Bu yazıda SMS pazarlamasının nasıl çalıştığına, neden bu kadar etkili olduğuna ve bunu bugün işletmenizde nasıl uygulayacağınıza bakacağız.

SMS Pazarlama İşletmenize Nasıl Yardımcı Olabilir?

Pazarlamanın en büyük ironilerinden biri, bazen en yeni, en ileri teknolojilerin hedef kitlenize ulaşmak açısından her zaman en iyisi olmamasıdır. Reklam engelleme ve spam filtreleri, müşterilerin reklam iletisini ilk etapta bulamayacaklarından emin olabildiğinden özellikle durum böyledir!

Ancak SMS pazarlaması farklıdır.

Güzel hazırlanmış bir SMS mesajı doğrudan bir tüketicinin telefonuna gider ve SMS mesajlarının açık oranları% 98'in üzerinde fantastik bir şey değildir.Bu, e-posta iletileri için% 40 açık oranın bile büyük olduğu düşünülen diğer pazarlama ortamlarında bulacağınız bir şey değildir.Gelir elde etmek açısından bile, SMS pazarlama birkaç şeyi gerçekten iyi yapıyor.

Web sitenize tüketicileri çekmek için tanıtımlar göndermek için iyidir. Bir promosyon göndermenin en iyi yolu, tüketicinin web sitenizi ziyaret etmek, kodu kullanmak ve istedikleri bir ürünü satın almak için bir nedeni olması için SMS'e özel bir anlaşma yapmaktır.

SMS mesajı, bir mobil uygulamayı tanıtmak için harika bir yoldur. Uygulamanızı veya oyununuzu indirmek için bir müşteriyi doğrudan uygulama mağazasına götürecek bir SMS mesajına bağlantı eklemek kolaydır. Mesaj iyi tasarlanmışsa, uygulamanız için, işletmenizin daha fazla satış yapmasına yardımcı olacak bir huni olarak hizmet edecek bir dizi mikro etkileşim oluşturabilir.

Bir mobil uygulamanın geliştirilmesi bir kerelik bir maliyet olduğundan ve toplu SMS mesajları göndermek ucuz olduğundan, bir SMS pazarlama kampanyası satışları artırmak ve gelirini kolayca artırmak için harika bir yoldur.Ayrıca, müşterilerden SMS yanıtı almak ücretsizdir, böylece bir SMS pazarlama kampanyası yeni müşterilerinizle ilk etkileşimi başlatmanın harika bir yolu olabilir.

Anketler oluşturabilir veya müşterilerin yaklaşan bir ürün veya hizmete oy vermesine izin verebilirsiniz. Müşteriler, bir işletmenin kararlarını nasıl verdiğine dair bir sese sahip olduklarını hissetmeyi severler ve SMS anketi, insanlara fikirlerini ifade etme şansı vermenin harika bir yoludur.

SMS Pazarlamanın Avantajları

SMS pazarlamasının kullanılmasının birçok avantajı vardır. Çoğu insanın tahmin edebileceğinden daha fazla. Gezegende cep telefonu olan 5 milyardan fazla insan var. Bu, SMS mesajı kampanyalarını, özellikle internete çok az erişimi olan veya hiç erişimi olmayan kişilere ulaşmak için en güvenilir yollardan biri haline getirir. SMS, bir internet bağlantısına bağlı değildir ve yaşlılar veya kırsal topluluklarda yaşayanlar gibi oldukça sık çevrimiçi olmayan kişilere ulaşma olasılığı daha yüksektir.

Bir SMS pazarlama kampanyası da geleneksel bir pazarlama kampanyasından çok daha ucuzdur. İlk şey, toplu SMS ucuz, sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde mesaj başına yaklaşık 0.01 $ maliyeti. İkincisi, bir SMS mesajı çok kısa olduğu için sizin veya işletmenizdeki bir kişinin kampanyanın tamamını yazması mümkündür.

Pahalı bir metin yazarı veya reklam ajansı kiralamaya gerek yoktur.

Son olarak, diğer pazarlama şekillerinde olduğu gibi, bir SMS mesajı da oldukça izlenebilir. Açık oranları, SMS'i aldıktan sonra birisinin açması ne kadar sürdüğünü ve mesajda hangi bağlantıları tıkladıklarını izleyebilirsiniz. Bu, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anladıkça kampanyayı zaman içinde daha da geliştirmenize yardımcı olabilir.

SMS Pazarlama Kampanyanızla Uipapp Nasıl Yardımcı Olabilir?

Orada birçok toplu SMS sağlayıcıları var uipapp en iyilerinden biridir. Yeni başlayanlar için hizmetleri, pazarlamacıların müşterilerle etkileşimin kolay olması için anketlerin yanı sıra geri bildirim istekleri göndermesine izin verir.

Uipapp.com ile SMS'nin hedefine ulaşıp ulaşmayacağı konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Uipapp.com ayrıca dünyanın herhangi bir ülkesinde bulunan müşterilere kampanya mesajlarınızı gönderebileceğiniz anlamına gelen global bir erişime sahiptir.Bu, yalnızca uluslararası müşteriler için değil, kampanya mesajını başlattığınızda ülke dışına çıkan kişilere ulaşmak için de uygundur.

Son olarak, uipapp.com harika bir ücretsiz deneme programına sahiptir, böylece bir kuruş ödemeden hizmetle tanışabilirsiniz. Ücretsiz deneme sürümü kredi kartı bile gerektirmiyor, bu nedenle herhangi bir risk söz konusu değil.

Bugün başlamak için bir hesap oluşturun , göndermek istediğiniz mesajı yazın, kime göndermek istediğinizi seçin ve gerisini uipapp.com'a bırakın!

Ücretsiz deneme sürümünüzü bugün başlatın! Deneme kredisi için bize destek ticketı oluşturmanızı rica ederiz.

Sorunuz mu var? Lütfen +44 750975 3556 WhatsApp ya da canlı destek kısmından bize yazbilirsiniz.

ÜLKELERE GÖRE SMS PAZARLAMA


Top